Що таке експертиза проектної документації в будівництві

Автор:marroneart

Що таке експертиза проектної документації в будівництві

Процес роботи над проектом вимагає чималого професіоналізму. Тільки грамотний фахівець знає всі технологічні особливості та обов’язкові стадії розробки. Більш детальну інформацію слід дивитися тут.

Етапи формування проектної документації

  1. Проектування ескізу. Це самий творчий і цікавий етап проектування. На ньому архітектор розробляє зовнішній вигляд будівлі, її внутрішнє планування і навіть дизайн інтер’єру, даючи волю фантазії і враховуючи побажання замовника. Готовий ескіз дозволяє побачити, якою буде майбутня будівля, її архітектурний стиль, внутрішнє планування, оформлення і т.д. Сучасні технології дозволяють переводити двомірні зображення в тривимірні, що дозволяє зробити ескіз більш реалістичним і «живим». Зазвичай архітектор створює кілька різнопланових ескізів, з яких клієнт вибирає той, який сподобався йому найбільше.
  2. Технічне проектування. Фахівці вивчають природні умови майданчика будівництва, а саме грунт, погодні умови, прилеглі водойми і підземні води, екологію та інші. На основі отриманих даних приймається рішення про можливість зведення будівлі на конкретній ділянці. Якщо ж технічне проектування проводиться при реконструкції, то його головним завданням є визначення доцільності цих робіт.
  3. Розробка робочих документів. Цей етап базується на інформації, яка була отримана на двох попередніх, а саме на її основі створюються докладні креслення. Крім цього, фахівець складає детальний перелік матеріалів і обладнання, до якого додає детальну характеристику кожного найменування і актуальну ринкову вартість. Робочі документи обов’язково узгоджуються з клієнтом, а після передаються робочим на будівництво.

Проведення експертизи

Готовий проект повинен бути схвалений не тільки замовникам, але і державою. Саме тому проектна документація на будівництво об’єкта підлягає спеціальній експертизі. Щоб пройти державну експертизу необхідно укласти договір з місцевим органом, а також сплатити держмито. Після цього проект береться на аналіз, під час якого професійні експерти визначають його відповідність встановленим технічним, санітарним, екологічним і іншим нормам. В середньому, результати приходять протягом трьох місяців і можуть бути як позитивними, так і негативними.

Варто відзначити, що при будівництві об’єкта проходження експертизи, яка введена державою, є обов’язковою процедурою для всіх будівельників. Однак також можна пройти незалежну експертизу. Для цього необхідно звернутися в приватні компанії.

Професійна розробка проектної документації

Для того щоб самостійно скласти необхідний перелік документів, необхідно розбиратися в тонкощах будівництва і володіти спеціальними знаннями. Не кожен забудовник або підрядник зможе впоратися з цим на належному рівні, тому найрозумніше вдатися до допомоги професіоналів, які можуть допомогти. Прийнявши таке рішення, забудовник отримує безліч переваг, а саме:

  • економить час і сили;
  • мінімізує ризик непередбачених витрат, тим самим заощаджуючи кошти;
  • виключає можливі помилки в документах;
  • отримує готовий проект, який відповідає нормам законодавства.

Професіонали в області складання проектних документів підготують проект, який відобразить повну інформацію про будівництво нового об’єкта. Якісна робота повинна відповідати таким вимогам:

  • проект повинен відображати всі архітектурні і конструкторські особливості споруди;
  • не дивлячись на те, що форма подачі інформації може відрізнятися, хороший проект обов’язково містить в собі графічні елементи і креслення;
  • проект включає в себе всі необхідні розділи, які встановлені законодавством;
  • проектування включає в себе всі три етапи;
  • кошторис розробляється на основі актуальних ринкових цін.

Об авторе

marroneart administrator