Навіщо влаштовують тендери на державні закупівлі

Автор:marroneart

Навіщо влаштовують тендери на державні закупівлі

Тендерна система стала обов’язковою для будь-яких закупівель у державному секторі ще у 2016 році. З того часу вона зарекомендувала себе якнайкраще та стала дуже популярною серед приватних підприємств. Адже саме так вони можуть знайти для себе значне замовлення, яке принесе непоганий прибуток. Насправді, є декілька причин того, що призвело до такого кардинального рішення від органів державного управління. Тут однозначно слід говорити про погляд у майбутнє, адже тендер є надзвичайно прогресивним методом для проведення, що проводиться для пошуку постачальника певної продукції або виконавця для проведення робіт чи послуг.  

Окремо слід виділити декілька найважливіших причин.

Досягнення прозорості у сфері державних закупівель

Навіть після отримання Україною незалежності, нею ще довгий час керували принципи Радянського Союзу. Таким чином, більшість закупівель державних підприємств проводилися незаконно. Часом підроблялися папери на масштабну закупівлю задля присвоєння грошей з державного бюджету, часом, право бути постачальником або виконавцем надавалося виключно в рамках інтересів керівництва відповідної установи. Це був корумпований шлях, саме тому, у 2016 році було прийняте рішення, результатом якого, проведення тендеру стало обов’язковим для будь-яких закупівель державними організаціями. Це призвело до того, що всі закупівлі такого роду можна легко відстежити на сайті Prozorro та впевнитися в тому, що все було здійснено в рамках закону. Більш того, рішення щодо виявлення переможця тендеру може бути оскаржено протягом 15 днів. Але слід знати, що реєстрація на сайті Прозорро можлива лише через спеціальні акредитовані майданчики, як наприклад цей tender.uub.com.ua.

Надання шансу приватним підприємствам

З того моменту, як проведення тендеру стало обов’язковою умовою проведення закупівель державними підприємствами, свій шанс отримали компанії, що зайняті у сфері продажу певних товарів, послуг та робіт. З моменту надання тендеру такого статусу, кожне приватне підприємство отримало змогу укласти угоду з державною організацією. А як відомо, більшість тендерів, які виставляють державні організації мають дуже значний масштаб. Отже, навіть одне таке замовлення може значно покращити ситуацію невеликого підприємства. Адже навіть незважаючи на те, що отримати перемогу у тендері досить складно, це все ж можливо. Особливо, якщо Ви зможете запропонувати найкращі умови. Переможця автоматично обирає спеціальна система, тож кожен має реальний шанс на отримання замовлення. Під час проведення тендеру, у Вас є три етапи для того, щоб надати найкращу пропозицію. Кожен з етапів триває лише декілька хвилин, отже тактику слід продумати наперед. Отримання такого замовлення може дати підприємству реальний шанс на непоганий прибуток, а також на підвищення свого статусу в очах клієнтів. Адже державні установи завжди висувають досить складні умови, і якщо підприємство спромоглося виконати кожну з них, то воно і справді заслуговує на увагу та довіру.

Економія коштів державного бюджету

Вже навіть була можливість оцінити на практиці виконання цієї мети. Суть тендеру саме в тому, щоб з поміж багатьох дійсно цікавих пропозицій обрати найбільш вигідну. Саме це й дозволяє економити кошти. Адже переможець обирається без взяття до уваги великої кількості факторів, що не пов’язані зі справою. На даний момент вже доведено, що кожного року за допомогою проведення тендеру вдається зекономити мільярди гривень.

Більш детально почитати про замовлення і тендери у системі Прозорро можна тут https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/zamovlennia-i-tendery-v-systemi-Prozorro. Цей крок органів державного управління був надзвичайно вдалим та зміг вражаючим чином повпливати як на всю сферу економіки в цілому, так і на державний бюджет, кошти якого вдається непогано економити.

Об авторе

marroneart administrator

Оставить ответ