Як відкриття ринку зелі змінить економічну ситуацію в країні

Автор:marroneart

Як відкриття ринку зелі змінить економічну ситуацію в країні

Вести розмови про економіку після відкриття ринку землі ми можемо лише уявно. Справа в тому, що ринок буде відкрито в цьому році, але в середині літа. Нагадаємо, що минулого року було вирішено питання про зняття мораторію на продаж земель. Верховна рада проголосувала за прийняття нового закону, а у суспільстві це питання викликало чимало суперечок.

Справа в тому, що більшу частина земель нашої держави знаходиться у володінні громадян. Однак спрогнозувати зміни в економіці країни дуже важко, але не для професіоналів свого діла. Тому спеціалісти Української універсальної біржи (sale.uub.com.ua) вирішили провести аналітику, та намагались передбачити результат відкриття ринку.

Що саме буде впливати на економіку після відкриття ринку землі

Якщо взяти за основу розвиток економіки ринку, варто звернути увагу на три складові: землю, капітал та працю народу. За відсутності робочого механізму реалізації хочаб одного з цих факторів призводить до порушення основних законів виробництва товарів.

Одночасно з цим можна забути про реалізацію сільськогосподарських напрямів товарообороту. Виходячи із номінальних принципів економіки, будь яка юридична та фізична особа, яка володіє землею, що вважається капіталом до речі, має право на її реалізацію за власним бажанням.

Економіка не може постраждати від того, що особа отримає дозвіл на використання свого майна за власним розсудом. В такому разі, приватної власності в нашій країні не було б взагалі. Лише уявіть, що вас позбавили можливості розпоряджатися майном, яке ви купили, або отримали у подарунок, або заробили, тощо.

Саме такого права українці були позбавлені багато років. Продаж земель, котрі були у власності народу не реалізовувались. В той же час, господарі не могли обробляти її, оскільки не мали потрібних навичок, або грошей на обладнання. Єдиним виходом була передача земель в оренду за копійки олігархам, котрі використовували це у власних інтересах.

Тепер, повертаючись до процедури проведення торгів в майбутньому, слід врахувати, що здійснення торгів буде забезпечуватись товарними біржами. Але не за старими процедурами, а за правилами проведення аукціонів у системі Прозорро. Що це означає. Це значить що кожна особа, котра має доступ до мережі інтернет зможе подивитись на виконання закону щодо об’єму продажу землі, щодо ціни та самого суб’єкту покупки.

Щодо економіки держави, то уявіть, якщо ринок необробленої деревини приніс у казну за 2020 рік 30 мільярдів гривень, при цьому жодна сторона угод не постраждала ані матеріально, ані морально. То ж скільки принесе доходу державі угоди із сільськогосподарських земель. Напевно значно більше.

Для того, щоб статистичні дані не були примарними, радимо ознайомитись із тим, як за 2020 рік проводились торги необробленою деревиною. Перейдіть за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/kupyty-dub-kruglyak-na-publichnomu-aukcioni-prozorro-prodazhi та впевніться самостійно, що ця система працює на благо народу. Окрім того, варто брати до уваги, що ринок необробленої деревини також був експериментальним, і громадяни дуже скептично відносились до цього.

Однак, страх щодо повної вирубки дерев, а також про монополізацію швидко розвіялись, коли на торги прийшла велика кількість бажаючих. Олігархи не змогли виграти всі торги без попередніх домовленостей, а тепер така можливість відсутня. Отож самостійно спробуйте проаналізувати обидва ринка, та після цього давати свій вердикт з приводу необхідності відкриття ринку землі в липня 2021 року.

Об авторе

marroneart administrator