Вибрати лоти на земельних торгах в системі Прозоро.Продажі

Автор:marroneart

Вибрати лоти на земельних торгах в системі Прозоро.Продажі

З 1 липня 2021 в Україні відбулося небувала досі подія: землі сільськогосподарського призначення вже продають на сучасних торгах ділянок землі. До теперішнього моменту господарі земельних ділянок вправі були лише продавати свої об’єкти за прихованим схемами або віддавати їх в оренду на довгий термін. Але цілий ряд підписаних останнім часом законів забезпечує проведення земельних торгів відкрито, за справедливими і зрозумілим умовам.

Земельні інтернет-аукціони в системі електронної торгівлі Prozorro.Sale. Відповідно до положень Закону №2125, ринок земель аграрного призначення, які належать державі і комунальним організаціям, будуть реалізовуватися в затребуваному сьогодні електронному вигляді. Правила роботи та управління торгової системи, яка використовується для організації земельних торгів в Україні, встановлюються Кабміном.

Переваги для власників паїв

Пересічні українці – власники паїв, а також державні і комунальні установи відтепер мають законним дозволом реалізовувати або здавати в оренду сільськогосподарські землі на конкурсній основі. Найзручніше це зробити через електронні аукціони Prozorro.Sale.

Земельний ринок – це варіант продажу угідь аграрного призначення, за якими їх новим господарем є користувач, який висунув найвищу ставку. Подібний підхід захищає торги землею сільськогосподарського призначення від присутності третіх осіб, організації корупційних махінацій і нелегальних договірних зі «потрібними» людьми. Крім того, в результаті справедливої ​​конкуренції між безліччю користувачів організатор має право отримати винагороду, відчутно перевищивши початкову вартість лота.

Наприклад, місцеві громади, які захочуть виставляти на торги ділянки землі, не тільки знайдуть додаткову вигоду, а й можливість відкрито заявити про своє рішення працювати справедливо і повністю збільшити інвестиційну рентабельність даної території. Прийняти участь у торгах можна на сайті УУБ https://sale.uub.com.ua/news/zemelqni-aukciony-na-majdanchyku-ukraqinsqkoqi-universalqnoqi-birzhi.

В минулому порядок передбачав здійснення земельних торгів за допомогою Держгеокадастр (Державна служба геодезії, картографії та кадастру). До історичного старту ринку землі Володимир Зеленський поставив підпис в законопроекті № 2194, який передбачає своєрідну децентралізацію аграрних земель. Документ вже нарекли «Земельною конституцією» і революційною подією, одного разу і назавжди трансформувати підхід до землеустрою в Україні. 

Об авторе

marroneart administrator